Ēku restaurācija

Restaurācija ir nepieciešama, lai paildzinātu ēkas mūžu, atgrieztu tai sākotnējo senatnīgo izskatu, vienlaikus saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu. Galvenais restaurācijas mērķis ir atjaunot objekta zaudējumus (ekspluatācijas laikā iegūtos defektus) un uzlabot ārējo izskatu. Lai to sasniegtu, objekts ir jāremontē, jāiekonservē, jākonsolidē, jārenovē – gan virszemē, gan tas, kas atrodas zem zemes.

Pastāv divi galvenie arhitektūras restaurācijas veidi – komerciālais un muzeju. Pirmajā gadījumā mērķis ir atjaunot funkcionalitāti, otrajā – konservācija, t.i., esošā stāvokļa saglabāšana. „Zemgales būvserviss” veic arhitektonisko restaurāciju – dažādas nozīmes celtņu restaurēšanu, ieskaitot kultūrvēsturiskos pieminekļus.


Ēku restaurācija ietver šādus būvniecības darbus:

  • Kapitālremonts, ja ēka ir sabrukusi (atjaunošana pēc fotogrāfijām, skicēm, plāniem)
  • Atsevišķu sabrukušo elementu izbūve – piebūvju, torņu, kolonnu, balkonu u.tml.
  • Trūkstošo stāvu uzbūve
  • Nesošo konstrukciju nostiprināšana
  • Fasādes remonts, atsevišķu elementu nomaiņa
  • Vitrāžu, logu atjaunošana
  • Ārējā siltināšana ar dekoratīvo apdari
  • Iekšdarbi – grīdu, sienu, griestu, kāpņu nomaiņa
  • Interjera atjaunošana
  • Inženiertehnisko sistēmu atjaunošana


Pirms restaurēt ēkas fasādi, veicam šādus priekšdarbus: fasādes ornamentu šablonu izgatavošanu, iztrūkstošo elementu rasēšanu, formu izliešanu dekoriem, metālsakausējumu un citu materiālu sagatavošanu, iegādi.

Savukārt pamatu restaurācijai izmatojam tādas metodes kā pamatu konstrukcijas sistēmas nostiprināšana, grunts deformācijas novēršana zem pamatiem, pamatu pārsvēršana, izmainot spiedienu uz grunti.

Bet ēkas iekšpusē mūsu meistari ar juveliera smalkumu veiks griestu un siju restaurāciju, atjaunos griestu un sienu apdari un gleznojumus, ieklās parketu vai citu grīdas segumu, ieliks durvis, logu rāmjus, vitrāžas, atjaunos kamīnus, krāsnis utt.

Attiecībā par ēkas stāvokļa novērtēšanu, būvprojekta izstrādi, atļauju saņemšanu, saskaņošanu ar atbildīgajām institūcijām par plānotajām izmaiņām u.c. dokumentācijas kārtošanu – veicam to paši vai sadarbojamies ar klienta izvēlēto firmu.

„Zemgales būvserviss” rīcībā ir būvobjekta restaurācijas veikšanai nepieciešamā materiāli tehniskā bāze, aprīkojums tieši šādiem darbiem un augstas kvalifikācijas speciālisti. Varam veikt jebkāda apmēra un sarežģītības restaurācijas darbus. Jūs saņemsiet augsta līmeņa darbu organizāciju, laicīgu pasūtījuma izpildi un lielisku kvalitāti par konkurētspējīgām cenām!

Full Reviw on best bokkmakers by http://artbetting.net/
Download Premium Templates
Bookmaker No1 in The UK - William Hill by w.artbetting.net