Saules paneļi

Vai saules paneļus vajag uzstādīt jau tagad?
Atbilde uz šo jautājumu, mūsuprāt, ir "jā" vairāku faktoru dēļ.
Pirmkārt, tās ir finanses. Šobrīd pieejams valsts atbalsts, ko iespējams saņemt, pēc saules paneļu uzstādīšanas. Atbalsta maksājuma lielums ir atkarīgs no uzstādītās sistēmas jaudas, maksimālā summa, ko iespējams saņemt, ir 4000 EUR.
Otrs, ne mazāk svarīgs aspekts, ir fakts, ka šobrīd saražoto, bet nepatērēto elektroenerģiju jau būtu iespējams "uzkrāt" naktīm, rudenim un ziemai, lai to pēc tam atpakaļ no tīkla saņemtu, maksājot tikai pārvades maksu. Jo ātrāk uzkrājums sāks veidoties, jo lielākas iespējas arī visu ziemu dzīvot ar minimāliem elektrības rēķiniem. Tā kā tuvākajā nākotnē netiek prognozēts elektroenerģijas cenu samazinājums, jebkurš priecātos par iespēju izvairīties no situācijas, kad ziemā par 1 kWh ir jāmaksā tāda cena, kāda tā bija 2021. gada decembrī.
Trešais aspekts, ar kuru tuvākajā laikā gan visdrīzāk nenāksies saskarties, ir tas, ka Sadales tīklu brīvās jaudas nav neierobežotas. Var pienākt brīdis, kad jaunas saules paneļu sistēmas vienkārši vairs neļaus uzstādīt. Tuvākajos gados tas noteikti nenotiks taču atlikt visu līdz pēdējam brīdim arī nevajadzētu.